середа, 24 лютого 2016 р.

Новий рік 2016


Захист проекту

 Захист проекту з правової освіти 
«Великі права маленької дитини»
                   Підготували:
                                                                        вчитель початкових класів Чупрун М.М.,
                                                                учні 3 кл., 
                                                               практичний психолог Подганюк М.С.,
                                                               ЗДВР Мохорук М.М. 

Мета: ознайомити дітей з поняттями «конвенція», «декларація», «права дитини»; виробляти навички правомірної поведінки, уміння протистояти негативним впливам; сприяти становленню активної позиції дітей щодо реалізації ідеалів і цінностей демократії в Україні; виховувати самоповагу, почуття гідності; сприяти роз­витку критичного мислення як здатності аналізувати навколиш­ню інформацію; досягти усвідомлення, що головна цінність — це життя.
Обладнання: Підготовлене інтерв’ю учнів 3 класу на тему «Що ви знаєте про такі слова як «конвенція», «декларація», «права та обов’язки  дитини»,  плакат «Світова книга прав дитини на основі статей Конвенції», сюжетні малюнки до казок «Червона Шапочка», «Попелюшка», «Снігова королева», «Білосніжка», «Буратіно», «Троє поросят», «Дюймовочка»; аудіозапис «Дитина — дорослим»; аудіозапис пісні «Ми за мир», аудіозапис пісні «Будьте здорові»; м'ячик для гри «Веселий м'яч».
ХІД ЗАХОДУ
Заступник директора з виховної роботи Мохорук М.М.
—     Усі люди на Землі різні: різного віку, статі, різної зовнішності. Ha Землі немає двох однакових людей. Навіть у близнюків, зовнішність яких майже однакова, можна знайти відмінності. Але у всіх людей однакові права, які називаються правами людини. Тільки у дітей їх більше, ніж у дорослих, це права дитини.
Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ha ньому ми будемо розглядати серйозні питання. Мова піде про права дитини. Ви відкриєте для себе нові поняття, ознайомитесь з невідомими словами.
Вчитель 3 класу Чупрун М.М.
Дитя моє, права дитини               вчиняють, а коли і ні.
Ти мусиш вивчити сумлінно.          Тож прочитай, завчи напам'ять,
Це так потрібно, так важливо,   порадь і друзям прочитать,
напевно знати в наші дні:              хай прочитають тато й мама —
коли з тобою справедливо              закони всім потрібно знать!
Історична довідка
Практичний психолог Подганюк М.С.
—     Ми живемо в правовій державі. A були часи, коли люди жили в рабстві, були кріпаками. Людину можна було легко купити чи продати, розлучить ди­тину з батьками, чоловіка — з дружиною. Довгий шлях проходило людство, поступово відвойовуючи права людини. Особливо важко жилося дітям у ми­нулому. Вони тяжко працювали нарівні з дорослими, і ніхто не звертав уваги на те, що вони ще маленькі. Лише наприкінці XIX — на початку XX століття були створені перші закони, що забороняли використовувати працю дітей.
Аж у 1924 p. у м. Женеві було прийнято Декларацію прав дитини. У 1948 p., щоб запобігти третій світовій війні, була прийнята Декларація прав людини.
У 1959 p. Генеральною Асамблеєю ОOH була прийнята Декларація прав дитини.
У 1989 p. Генеральна Асамблея ОOH схвалила Конвенцію про права дитини.
27 лютого 1991 p. Україна приєдналась до цієї Конвенції.
 У квітні 2001 p. Верховна Рада України прийняла Закон України про охорону дитинства. 
Готуючи даний проект учні 3 класу зустріли незнайомі терміни,такі як «Декларація», «Конвенція», «ООН»  «Права і обов’язки дитини» і вирішили про це запитати учнів нашої школи. Для цього вони ввійшли в роль кореспондентів і з запитаннями ввійшли у кожен клас, реакція опитуваних була різною: хто знав той говорив, хто забув-той згадав, хто не знав той мовчки вчився. На підготовку ви мали близько хвилини, поки ми  просили дозволу на зйомку у вчителів предметників, які на той час вели у класах уроки, дякувати Богу ніхто нам невідмовив,
З деяких технічних причин незалежних від нас не всі моменти опитування зберегли свою послідовність, тим не менше наші дослідники зробили свої висновки і готові поділитися з нами, просимо уваги… (Мультимедія «Інтервю» )

ФОРМУВАННЯ  ТА  УДОСКОНАЛЕННЯ  НАВИЧКИ ЧИТАННЯ

Для чого потрібно швидко читати
                                                                                                                               
   Дитина, яка не вміє швидко читати, зазнає вели­ких труднощів, перевантаження під час виконання домашніх завдань, особливо у середніх та старших класах. Внаслідок того, що читання книг за низької швидкості читання — не задоволення, а тяжка вис­нажлива праця, дитина, яка погано читає, непоси­дюча, не відвідує бібліотеку, не читає ні газет, ні книжок. Крім того, проблема швидкого читання має, на думку В.Зайцева, ще кілька аспектів.
I.  Аспект навчання: щоб виконати домашні зав­дання на один день, учень 8-го класу повинен про­читати у середньому 7—8 сторінок тексту підручни­ка. За низької швидкості читання, щоб прочитати текст тільки раз, дитина має витратити приблизно 2 години. Але оскільки при повільному читанні зміст прочитаного залишається незрозумілим, то учень повинен читати текст як мінімум тричі. Крім того, йому треба виконати письмові завдання. Але той, хто повільно читає, як правило, й повільно пише. Отже, зрозуміло, що вчитися успішно і без переван­тажень дитина зможе тільки тоді, коли навчиться швидко читати і писати.
II. Аспект розвитку. Розумова працездатність знач­ною мірою залежить від таких чинників, як опера­тивна пам'ять і стійкість уваги, що удосконалюють­ся в процесі читання. Тому учні, які швидко чита­ють і, як правило, читають багато, мають розвинену оперативну пам'ять та стійку увагу.
III. Аспект виховання. Усім добре знайоме яви­ще: в 3—4-х класах 60—70 % учнів вчаться позитив­но, в 4—5-х успішність різко падає, кількість учнів, що добре вчаться, зменшується до 30—40 %. У чому ж причина? Пригадаймо, що найсильніше впливає на успішність швидкість читання.. Якщо по закін­ченні 4-го класу учні не вміють швидко, добре читати, то у 5-му класі, коли різко зросте навчальне навантаження, їхня успішність падатиме.